Zahradní ulice 1440-36

Bruntál 792 01

+420 773 974 794

Vedoucí výroby

Po - Pá: 7:00 - 15:00

O společnosti

Firma vznikla v roce 1996. V té době se výhradně zabývala těžbou dřeva, které dodávala místním pilám. V roce 2002 firma Ševčík rozšířila svoji činnost o pilu, kterou vybudovala v pronajatých prostorách, v Moravskoslezském Kočově.

Pila začala produkovat převážně stavební řezivo a paletové přířezy a tyto pak vyvážela do Itálie. Tuto činnost vykonávala až do roku 2006, kdy se firma začala orientovat hlavně na výrobu palet. V této době již měla 12 zaměstnanců vyrábějících palety a bedny hlavně na zakázku, podle přání odběratele. Vzhledem k tomu, že se firma snažila o plnou spokojenost svých zákazníků a chtěla neustále zkvalitňovat své služby, začala také své výrobky dovážet svým obchodním partnerům vlastní autodopravou. V roce 2006 došlo k technologické obměně výroby a firma přešla z pásových pil na pily kotoučové, které zajišťují hladký řez a větší přesnost. Vzhledem ke skutečnosti, že se začala zvyšovat poptávka po výrobcích firmy ŠEVČÍK, přestaly pronajaté prostory stačit a firma byla nucena v roce 2010 zakoupit pozemek v Bruntále, kde začala budovat nový výrobní areál.

V červnu roku 2011 se firma přestěhovala do nových výrobních prostor, které umožnily navýšení a zkvalitnění výroby. To hlavně znamená, že hotové výrobky jsou již, oproti minulosti, skladovány v krytých prostorách. Nové prostory také umožnily firmě zajistit tepelnou ochranu palet. Zakoupení další technologie a to paletovacího automatu SMP 500, umožnilo firmě navýšit objem, rychlost, kvalitu i variabilitu výroby. V současné době má firma 25 zaměstnanců a její konkurenční výhodou je hlavně rychlost, variabilita a kvalita výroby, kterou udržuje také používáním certifikovaného spojovacího materiálu od firmy BEA a HAŠPL.

V roce 2015 byla provedena investice do pořízení nové pořezové technologie a filtrace vzduchu. Nová pila byla dodána na základě specifikace firmy Ševčík. Jako dodavatel stroje byla vybrána firma StrojCAD s.r.o., jež následně v měsíci červnu nainstalovala stroj D9 duplex plus. Tato pila je první pilou této řady, kterou společnost STROJcad s.r.o. vyrobila. Vyniká především kvalitním řezem a variabilitou možnosti pořezu. Pořízení technologi bylo financováno za pomoci evropské dotace.

O vysoké kvalitě výroby svědčí také fakt, že firma splňuje podmínky certifikace na výrobu EUROPALET.